Rubriky:

Vodní sporty

Plavec Magnini uspěl u CAS s odvoláním proti trestu za doping

27. února 2020 14:51 - Lausanne

Bývalý hvězdný italský plavec Filippo Magnini dosáhl u Sportovního arbitrážního soudu (CAS) zrušení čtyřletého distance za doping. Dvojnásobný mistr světa byl v listopadu 2018 už po skončení kariéry potrestán za užívání či pokus o užívání nedovolených látek.

 

Pavel Novotný, Sport.cz

"Vyhrál jsem. O tomhle jsem snil a očekával jsem, že pravda vyjde najevo: stalo se a jsem nejšťastnější člověk na světě," řekl dnes Magnini agentuře ANSA.

Mistr světa z let 2005 a 2007 na trati 100 metrů volný způsob neměl nikdy pozitivní dopingový test. Potrestán byl v rámci dopingového skandálu kolem výživového poradce, jenž dostal třicetiletý zákaz působení ve sportu.

Společně s Magninim byl distancován i jeho někdejší reprezentační kolega Michele Santucci, jenž se loni proti trestu úspěšně odvolal k národnímu antidopingovému tribunálu. Magnini uspěl až u CAS.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.