Plavec Peaty si pochvaluje trénink v bazénku na zahradě

1. května 2020 16:01 - Londýn

Světový rekordman na 50 a 100 metrů prsa Adam Peaty se už znovu cítí jako ryba ve vodě. Poté, co byl kvůli zavření svého tréninkového bazénu během koronavirové krize odkázán k více než měsíční neoblíbené dřině na suchu, už může britský plavec trénovat ve vlastní nádrži na zahradě.

 

Pětadvacetiletý Peaty zůstal na suchu, když byl před pěti týdny uzavřen jeho tréninkový bazén na Loughborough University. Od té doby byl odkázán na posilování v garáži a běhání. "To ale není zrovna moje oblíbená činnost," přiznal 191 cm vysoký a 86 kg vážící plavec. "Nebyl jsem zrozen k běhání," dodal.

Nyní si už Peaty několik dnů užívá luxusu 5,7 metru dlouhého bazénu s protiproudem, který mu zapůjčil sponzor. "Je úžasný pocit být zase ve vodě. Můžu tu trénovat techniku skoro jako v normálním velkém bazénu. Plavu takhle hodinu denně sedm dnů v týdnů," řekl olympijský vítěz a osminásobný mistr světa.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v biatlonu 2021

52. mistrovství světa v biatlonu se koná od 10. do 21. února 2021 ve slovinské Pokljuce, původně se však mělo konat v Rusku. Na programu je celkem 12 závodů, Češi obhajují dva bronzy, které loni v Itálii získali ve smíšené štafetě a Lucie Charvátová ve sprintu žen.

Patička stránky: