Rubriky:

Vodní sporty

Plavci Marshall a Alshammarová vylepšili na SP světové rekordy

12. listopadu 2008 21:48 - STOCKHOLM

Američan Peter Marshall a Švédka Therese Alshammarová vylepšili na Světovém poháru v krátkém bazénu ve Stockholmu světové rekordy. Marshall překonal dosavadní historické maximum na 50 metrů znak, Alshammarová na nejkratší motýlkářské trati.

Marshall zaplaval druhý světový rekord během 24 hodin. Dnes zvládl znakařskou padesátku za 23,05 sekundy a překonal tak o 19 setin sedmnáct dnů starý rekord Australana Roberta Hurleyho. V úterý vytvořil Marshall díky času 49,94 nový světový rekord na dvojnásobné trati.

Alshammarová pak v důvěrně známém prostředí zvládla 50 metrů motýlek za 25,31 sekundy. Dosavadní rekord Australanky Felicity Galvezové byl o jedinou setinu pomalejší.

Finka Hanna-Maria Seppäläová překonala výkonem 59,07 sekundy v polohovém závodu na 100 metrů vlastní evropský rekord z letošního srpna.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.