Živě

Plavci byli v Budapešti poslední, závod vyhrála jen Štěpánková

26. července 2020 21:36 - Budapešť

Oslabená výprava českých plavců obsadila na Poháru čtyř národů v Budapešti poslední místo. Vyhráli domácí Maďaři v čele s hvězdami Katinkou Hosszúovou a Kristófem Milákem před Polskem a Rakouskem. O jediné dílčí vítězství se postarala sedmnáctiletá pardubická prsařka Lýdie Štěpánková, která v novém dorosteneckém rekordu 31,40 sekundy vyhrála padesátku a na dvoustovce dohmátla druhá.

 

ČSPS/Martin Sidorják

Český výběr neodjel do Budapešti v plné síle, chyběli především znakaři Tomáš Franta a Simona Kubová, nebo kraulařka Barbora Seemanová. Reprezentanti vybojovali šest pódiových umístění: Anna Kolářová byla třetí na kraulové i motýlkářské padesátce, další třetí místa přidali nejlepší český plavec posledních let Jan Micka na patnáctistovce a Sebastian Luňák na 200 metrů motýlek.

Těsně pod stupni vítězů skončili Jan Šefl, Tomáš Ludvík a Roman Procházka. Šefl atakoval nejlepší trojku na 50 metrů motýlek a Ludvík na 200 metrů znak. Procházka na kraulové padesátce zaplaval osobní rekord.

Celkové pořadí 
1. Maďarsko 496 bodů
2. Polsko 461
3. Rakousko 387
4. Česko 233
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.