Slalomář Prskavec vyhrál na Trnávce i poslední pohárový závod

5. září 2020 18:08 - Želiv

Kajakář Jiří Prskavec vyhrál na Trnávce závěrečný závod Českého poháru ve vodním slalomu a získal zároveň titul akademického mistra republiky, který mu dosud ve sbírce úspěchů chyběl. O celkových vítězích Českého poháru rozhodlo už předchozích šest závodů: vedle Prskavce triumfovali Kateřina Kudějová a kanoisté Lukáš Rohan a Tereza Fišerová.

 

Václav Pancer, ČTK

Mistr světa Prskavec vyhrál šest ze sedmi pohárových závodů, jen v tom minulém na Lipně dojel po chybě pátý. "Já jsem věděl, že Český pohár jsem vyhrál už předtím, protože se některé závody škrtají a já měl velký náskok. Nicméně jsem jel o titul akademického mistra republiky, který jsem do téhle chvíle nezískal," uvedl v tiskové zprávě.

Budoucí tokijská olympionička Kudějová dojela na Trnávce třetí. "Trochu mě to mrzí, protože se mi nejelo moc dobře. Ve finále jsem podjela téměř každou protivodu, takže jsem nebyla úplně spokojená, ale každé vítězství se bere a to celkové je důležitější než jeden závod," řekla nejlepší česká kajakářka. Ta se stejně ostatní reprezentanti připravuje na mistrovství Evropy, které se uskuteční za dva týdny v Praze.

Kajakář Prskavec letos poprvé nevyhrál, o triumf v ČP nepřišel

Dnešní závod byl posledním soutěžním vystoupením kanoistky Kateřiny Havlíčkové, mistryně světa z roku 2011. "Když jsem šla komentátorovi říct, že jedu naposled, ať to nějak uvede, tak jsem od té doby brečela až do startu, ale ta jízda byla krásná. Všichni mi tleskali, tak jsem si to užila a jsem ráda, že jsem si to mohla takhle vychutnat," řekla Havlíčková.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.