Rubriky:

Vodní sporty

Rekord z říše snů. Česko má novou plaveckou hvězdu

18. října 2020 13:16 - Skopje
(Aktualizováno: 18. října 2020 13:34)

Na plaveckém mítinku v krátkém bazénu ve Skopje zaplavala česká prsařka Kristýna Horská nejlepší český výkon všech dob, když trať 200 m prsa zvládla za 2:19,88. Stala se tak vůbec první Češkou, která tuto trať zaplavala pod 2:20. Velmi dobře si vedla i Barbora Seemanová, jenž za nejlepším českým výkonem na trati 400 m kraul zaostala jen o 4 desetiny sekundy.

 

Instagram Kristýny Horské

Obrovské zlepšení a čas minimálně na evropské úrovni předvedla Kristýna Horská v makedonském Skopje. Časem 2:19,88 překonala dosavadní české maximum Martiny Moravčíkové o více než tři sekundy.

Plavkyně, hájící barvy plzeňské Slavie, nebyla jedinou reprezentantkou, která bojovala o nejlepší český čas historie. Představila se i v současné době největší hvězda reprezentace Barbora Seemanová, jenž na kraulařské čtyřstovce zaostala pouze o 4 desetiny za svým nejlepším časem historie.

Závody ve Skopje jsou v současné chvíli jedinými v Evropě, česká reprezentace se před jejich konáním připravovala intenzivně ve slovenském Šamoríně a zejména Horské, prostředí na pomezí maďarských a slovenských hranic, evidentně sedlo.

nov, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.