VIDEO: Asi špatný vítr. Katamarán se ve vlnách převrátil a posádka spadla do moře

15. června 2011 17:39 - SAN FRANCISCO

Nepříjemná nehoda potkala posádku jednoho z katamaránů týmu Oracle Racing, která trénovala v San Francisku. Tým právě představoval novou třídu katamaránu s výhledem na Americký pohár v roce 2013.

 

Reuters

Ředitel Oracle Racing Russell Coutts vyslal na moře jednu ze svých obratných lodí AC45 do neoficiálního závodu proti kapitánovi Jamesi Spithillovi v rámci tréninku v San Franciscu. Pro loď vyrobenou na Novém Zélandu šlo o americkou premiéru.

Premiéra však nedopadla úplně šťastně. Katamarán se v jednu chvíli zabořil přídí do hladiny moře a celé loď se převrhla. Členové posádky se drželi, seč mohli, přesto jeden po druhém odpadávali do moře a jejich tým musel spustit záchrannou akci.

Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.