Živě

Závadová poplave za Evropu na exhibici v Atlantě

13. prosince 2011 12:11 - PRAHA

Plavkyně Barbora Závadová bude reprezentovat výběr Evropy na exhibici v Atlantě proti domácímu týmu Spojených států. Osmnáctiletá rodačka z Ostravy, která o víkendu skončila na mistrovství Evropy v dlouhém polohovém závodu těsně za medailistkami, proto vynechá republikový šampionát v Chomutově.

 

Drahoslav Ramík, ČTK

"Taková nabídka může přijít jen jednou za život. Byla bych blbá, kdybych to odmítla," řekla Závadová Českému rozhlasu. "Poplave se v pátek a v sobotu odpoledne. Je to spíš taková exhibice top týmu Američanů a výběr Evropy," dodala.

V Chomutově začne domácí mistrovství ve čtvrtek a právě souboj Závadové se Simonou Baumrtovou, jež na ME obhájila bronz na znakařské padesátce, měl být hlavním lákadlem. Nejúspěšnější české reprezentantky se tak utkají až na letním mistrovství.

"Mrzí mě, že tam Bára nebude. Je to škoda i pro celé mistrovství, protože je to výborná závodnice. Ale na druhou stranu jsem ráda, že tam nebude, mám tak šanci vyhrát polohovku na 200 metrů," reagovala s úsměvem Baumrtová.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.