Rubriky:

Vodní sporty

Kanadská veslařka Heddleová podlehla v 55 letech rakovině

14. ledna 2021 19:37 - Vancouver

Trojnásobná olympijská šampionka ve veslování Kathleen Heddleová zemřela ve věku 55 let. Kanadská reprezentantka bojovala podle vyjádření rodiny v posledních šesti letech s rakovinou prsu a následně s rakovinou kůže a nádorem na mozku.

 

www.olympic.ca

Heddleová získala s Marnie McBeanovou zlaté olympijské medaile na dvojce bez kormidelníka v roce 1992 a na dvojskifu o čtyři roky později. V Barceloně navíc přidala zlato i jako členka vítězné osmy. Na hrách v Atlantě 1996 nesly spolu McBeanovou na závěrečném ceremoniálu kanadskou vlajku.

"Jsem z této ztráty zničená a nemám slov. Příliš brzy," reagovala na úmrtí někdejší parťačky McBeanová na Twitteru.

Společně získaly i dva tituly mistryň světa na dvojce bez kormidelníka v letech 1991 a 1995. V roce 1997 byly uvedeny do kanadské sportovní Síně slávy.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.