Závod univerzitních osmiveslic v náhradním dějišti vyhrála loď Cambridge

4. dubna 2021 19:17 - Ely

Tradiční závod univerzitních osmiveslic vyhrála potřetí za sebou posádka Cambridge. Své rivaly z Oxfordu tentokrát porazila na řece Great Ouse ve městě Ely asi 100 kilometrů od Londýna, kde se obvykle akce koná. Na Temži se nezávodilo vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru a také kvůli uzavření mostu Hammersmith Bridge, pod kterým lodě projíždějí.

Molly Darlington, Reuters

V Londýně na březích Temže obvykle sleduje populární závod čtvrt milionu lidí. V Ely měli diváci přístup k řece zakázán pod pokutou 200 liber (6000 korun).

Veslaři Cambridge, kteří mají v Ely loděnici a trénují tam, ve 166. ročníku vybojovali 85. vítězství. Oxford má na kontě 80 výher.

Tradiční závod univerzitních osmiveslic vyhrála potřetí za sebou posádka Cambridge.

Neil Hall, Reuters

Dokonce počtvrté za sebou uspěla posádka Cambridge v ženském závodě, který má za sebou 75. ročník. Loni se závod kvůli pandemii koronaviru nekonal.

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.