Čeští jachtaři v olympijská kvalifikaci ve Vilamouře neuspěli

25. dubna 2021 13:47 - Vilamoura

Čeští jachtaři v olympijská kvalifikaci tříd Laser a Laser Radial ve Vilamouře neuspěli. O účast na hrách v Tokiu marně usilovali Alessia Palanti, Klára Himmelová, Jakub Halouzka i Ben Přikryl. Dvojnásobný olympionik Viktor Teplý, který startoval na hrách v Londýně a Riu de Janeiro, do kvalifikace kvůli pozitivnímu testu na koronavirus zasáhnout nemohl.

 

www.sailing.cz

"Z neúspěchu je potřeba se poučit. Důležité bude spojit jednotlivé členy reprezentace dohromady, aby fungovali jako tým, najít kvalitní tréninkovou skupinu a domluvit se na ideální lokaci na zimní tréninky, kde bude možné zúčastnit se i některých menších regat," uvedl trenér třídy ILCA Štěpán Novotný v tiskové zprávě.

Účast v Tokiu má z českých jachtařů jistou pouze Karel Lavický ve třídě RS:X. Momentálně startuje na posledním mistrovství světa této kategorie v Cádizu. O místo na OH bude usilovat ještě Ondřej Teplý ve třídě Finn na světovém šampionátu v Portu od 8. do 12. května.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.