Čeští jachtaři v olympijská kvalifikaci ve Vilamouře neuspěli

25. dubna 2021 13:47 - Vilamoura

Čeští jachtaři v olympijská kvalifikaci tříd Laser a Laser Radial ve Vilamouře neuspěli. O účast na hrách v Tokiu marně usilovali Alessia Palanti, Klára Himmelová, Jakub Halouzka i Ben Přikryl. Dvojnásobný olympionik Viktor Teplý, který startoval na hrách v Londýně a Riu de Janeiro, do kvalifikace kvůli pozitivnímu testu na koronavirus zasáhnout nemohl.

 

www.sailing.cz

"Z neúspěchu je potřeba se poučit. Důležité bude spojit jednotlivé členy reprezentace dohromady, aby fungovali jako tým, najít kvalitní tréninkovou skupinu a domluvit se na ideální lokaci na zimní tréninky, kde bude možné zúčastnit se i některých menších regat," uvedl trenér třídy ILCA Štěpán Novotný v tiskové zprávě.

Účast v Tokiu má z českých jachtařů jistou pouze Karel Lavický ve třídě RS:X. Momentálně startuje na posledním mistrovství světa této kategorie v Cádizu. O místo na OH bude usilovat ještě Ondřej Teplý ve třídě Finn na světovém šampionátu v Portu od 8. do 12. května.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.