Žádný pohádkový konec. Tokio nevyšlo, legenda se loučí

10. června 2021 09:13 - Wellington
(Aktualizováno: 10. června 2021 09:33)

Dvojnásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa ve veslování Mahé Drysdale z Nového Zélandu ve 42 letech ukončil závodní kariéru. Dlouholetý soupeř Ondřeje Synka se tak rozhodl poté, co si nevybojoval nominaci na olympijské hry v Tokiu. V národní kvalifikaci skifařů prohrál s Jordanem Parrym a poté oznámil, že se nebude ucházet o místo v osmiveslici.

 

twitter Mahe Drysdalea

"Nedojde tak na pohádkový konec mé kariéry a zisk čtvrté medaile na páté olympiádě," uvedl Drysdale v prohlášení. "Nedostal jsem se do Tokia, kde jsme chtěl skončit, ale zvládl jsem toho mnohem víc, než jsem si v posledních deseti měsících občas myslel. Samozřejmě, že když se nedostanete na olympiádu, tak je to jisté zklamání. Ve sportu ale nikdy nemáte nic jistého," podotkl legendární veslař.

Skvělou Drysdaleovu kariéru ocenil i o čtyři roky mladší Synek. "Kamaráde, děkuji ti za spoustu bitev. Zasloužil jsi se o mou kariéru, i díky tobě jsem byl silnější a silnější. Častokrát jsme jezdili vedle sebe," uvedl Synek na facebooku v připomínce řady vyrovnaných medailových jízd na světových akcích. Český veslař zároveň svému sportovnímu sokovi popřál vše nejlepší do dalšího života.

Dvojka bez kormidelnice i dvojskif lehkých vah byly ve finále SP páté

Rodák z australského Melbourne získal na olympiádě v Pekingu v roce 2008 bronz, v Londýně 2012 a Riu de Janeiro 2016 vyhrál. Společně s již zesnulým Simonem Dickiem jsou jedinými novozélandskými veslaři, kteří získali tři olympijské cenné kovy. Na světových šampionátech Drysdale vybojoval pět zlatých medailí a tři stříbrné. Poslední úspěch z velké akce si připsal před pěti lety v Riu, v minulých sezonách startoval hlavně ve větších posádkách - v párové čtyřce nebo osmě.

"Mahé vytvořil historii Nového Zélandu a svými výjimečnými olympijskými výkony inspiroval generace. Bude nám všem chybět," uvedla výkonná ředitelka novozélandského olympijského výboru Kereyn Smithová.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.