Živě

Bronz mezi světovou elitou? Pořádné nervy teprve přijdou

13. června 2021 14:17 - Praha

Jeden stres má kanoistka Tereza Fišerová za sebou, další přijde v úterý. A mnohem větší. Čerstvou bronzovou medailistku ze Světového poháru v Praze čekají bakalářské státnice na Vysoké škole Palestra, kde studuje obor sportovní a kondiční specialista.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Tam ta nervozita převýší i start na olympijských hrách,“ směje se. „Samozřejmě se učím, ale teď si z toho těžkou hlavu nedělám, pro mě je letos nejdůležitější příprava na Tokio,“ přiznává třiadvacetiletá vodní slalomářka.

Na premiérový závod slalomářek pod pěti kruhy se naladila znamenitě, nerozhodilo ji ani, když slyšela později vítězný čas australské hvězdy Jessiky Foxové, která jela před ní. „To jsem si říkala, že je úplně jiná liga a že ti holka gratuluju ke zlatu,“ popisovala své myšlenky.

Tereza Fišerová si jede v Troji pro bronz.

Vlastimil Vacek, Právo

Ale to neznamenalo, že by se předčasně vzdávala. „Já se nesnažím závodit se soupeři, ale sama se sebou. V lodi jsem sama a záleží jen na mně,“ uvědomovala si.

Tereza Fišerová na stupních vítězů během Světového poháru ve vodním slalomu.

Vlastimil Vacek, Právo

Za týden ještě absolvuje druhý závod SP v Německu a pak už bude ladit na Tokio, kde ji její výkonnost bude řadit mezi medailové favoritky. „Když to říkáte, tak asi jo, ale určitě si to nechci nějak připouštět,“ dodává třiadvacetiletá Fišerová.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.