Rarita? Český tým tvoří jedna rodina. A teď si splní sen několika generací

9. července 2021 15:04 - Praha

Když se řekne, že tým funguje jako rodina, u Martina a Petra Fuksových to zdaleka není jen klišé. Dřou pod vedením svého otce Petra a dědečka Josefa a letos si splní rodinný sen. Oba se představí společně na olympijských hrách a rozhodně nejsou bez šancí na medaili. O jejich pouti vypráví i chystaný dokument, k němuž se váže následující trailer.

Ke kanoistice měl Martin Fuksa blízko odmala. Jeho dědeček Josef ve středočeském Nymburce pomohl vybudovat kanoistický klub a vychovávat v něm budoucí šampiony. Jedním z nich byl i Martinův otec Petr, dvojnásobný mistr světa na čtyřkanoi.

„Zlom, který Martina naplno dostal ke kanoistice, přišel v roce 2006, kdy jeho otec vyhrál mistrovství světa,“ říká v dokumentu Josef Fuksa. Právě od tohoto momentu se chtěl Martin potatit, byť se původně věnoval hokeji.

Nepříjemnost ještě před olympiádou! Česká esa musí improvizovat

Velký vliv měl i na kariéru jeho mladšího bratra Petra. Ale platí to i naopak. „Chtěl jsem si splnit další sen a nominovat se do Tokia s bráchou,“ říká Martin Fuksa, byť dodává, že někdy se v osobních i profesních názorech velmi liší.

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.