Kajakář Rudorfer má stříbro z juniorského mistrovství světa ve vodním slalomu

10. července 2021 12:51 - Lublaň/Tacen
(Aktualizováno: 10. července 2021 17:57)

Kajakář Martin Rudorfer získal na mistrovství světa ve vodním slalomu juniorské stříbro. Václav Chaloupka přidal v závodě kanoistů do 23 let bronz a rozšířil tak sbírku české výpravy ve Slovinsku na sedm cenných kovů.

 

kanoe.cz

Kajakář Matyáš Novák obsadil mezi juniory čtvrté místo, těsně pod stupni vítězů se ve finále juniorských kajakářek seřadily i sestry Kneblovy. Klára Kneblová, která v pátek získala titul mezi kanoistkami, skončila čtvrtá před starší sestrou Terezou, stříbrnou ze závodu kanoistek.

Rudorfer předvedl ve finále čistou jízdu a od vítězného Titouana Castrycka z Francie ho nakonec dělilo 81 setin. "Po té jízdě už mi bylo skoro jedno, jak to dopadne. Věděl jsem, že ta jízda je skvělá a to mi asi stačilo. Věřil jsem si na medaili," řekl v rozhovoru pro svazový web Rudorfer.

Novákovi, který rovněž zvládl trať bez "šťouchu", chyběly na medaili necelé dvě sekundy. Sestry Kneblovy dnes na rozdíl od pátku připsaly čtyři a šest trestných sekund a na vítěznou Američanku Evy Leibfarthovou ztratily více než 12 sekund.

Chaloupka, jenž postoupil ze semifinále druhým nejlepším výkonem, ve finále zajel čistě a nestačil jen na dvojici francouzských soupeřů Nicolas Gestin, Jules Bernardet. Od zlata ho dělilo 2,56 sekundy.

"Byl to boj ta finálová jízda, byl to boj, ale občas to tak prostě je. Snažil jsem se to tlačit od startu do cíle a nakonec je to bronz, ale má příchuť zlata. Rozloučit se na mém posledním třiadvacítkovém mistrovství medailí, to je splněný sen," radoval se Chaloupka, jenž bronzem zkompletoval svou medailovou sbírku z této kategorie.

Jediná česká zástupkyně ve finále kanoistek do 23 let Martina Satková skončila desátá.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.