Plavec Bursa má z ME juniorů stříbro z dlouhé polohovky

11. července 2021 19:20 - Řím
(Aktualizováno: 11. července 2021 20:31)

Plavec Jakub Bursa získal na závěr mistrovství Evropy juniorů v Římě stříbro v polohovém závodě na 400 metrů. Osmnáctiletý plavec Slavie Liberec si ve finále časem 4:19,20 výrazně vylepšil osobní rekord a nestačil pouze na Němce Cedrica Büssinga, na kterého ztratil téměř dvě sekundy. Ještě na poslední obrátce Bursa vedl, ale v závěrečné padesátce nestačil na Büssingův finiš.

@ facebook České plavání

Bursa útočil na medaili už v krátké polohovce, v níž v semifinále překonal český seniorský rekord, ale nakonec skončil pátý. Také dnes nebyl daleko od překonání národního maxima, za výkonem Pavla Janečka zaostal o necelou sekundu.

Čeští plavci už v Římě získali dva bronzy zásluhou Davida Koutného (400 m volný způsob) a Daniela Gracíka (50 m motýlek). Koutný dnes na kraulařské osmistovce obsadil osmé místo stejně jako Jana Přibylová na prsařské stovce.

Bursa nenavázal na rekord z rozplavby a na ME juniorů skončil pátý

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.