Rychlostní kanoisté vezou z MS do 23 let pět medailí, Fuksa znovu dojel třetí

6. září 2021 16:53 - Montemor
(Aktualizováno: 6. září 2021 17:14)

Kanoista Petr Fuksa získal na mistrovství světa do 23 let v Portugalsku druhou bronzovou medaili. Po kilometru dojel třetí také na poloviční trati. Česká výprava tak v Montemoru vybojovala pět medailí, dvě stříbra a tři bronzy.

 

Markéta Navrátilová

Fuksa sahal po titulu, ale ve finiši ho předjeli vítězný Kanaďan Connor Fitzpatrick a Němec Nico Pickert. "Závod nebyl vůbec lehký, ale podmínky nám docela přály. Trochu mě mrzí, že jsem nedokázal vyhrát. Ještě padesát metrů před cílem jsem byl první, ale hrozně jsem vytuhnul a pak už to nešlo. Vážím si bronzových medailí, jsem celkově spokojený," řekl Fuksa na webu kanoe.cz.

V předchozím programu MS obsadila kajakářka Anežka Paloudová druhé místo na kilometru, deblkanoisté Jiří Minařík a Jiří Zalubil přidali o víkendu stříbro a bronz. "S výsledky jsme spokojení, jak z pohledu počtu medailí, tak finálových umístění. Samozřejmě zamrzí, když někdo dojede kousek za medailí nebo za postupem, někdy to bylo opravdu těsné," uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.