Plavci Komety se vrátili na domácí trůn, ženám vládla díky Horské Plzeň

27. září 2021 12:32 - Pardubice

Plavci Komety Brno jsou po roční pauze opět mistry republiky, v soutěži ženských družstev obhájila v Pardubicích zlaté medaile Slávie VŠ Plzeň. Největší zásluhu na tom měla Kristýna Horská, jež vyhrála čtyři závody.

Instagram Kristýny Horské

Olympionička Horská si zároveň na trati 200 metrů prsa připsala bodově nejhodnotnější výkon šampionátu za čas 2:29,66. Vyhrála i poloviční trať a oba polohové závody. Za Plzní skončily ženy KPS Ostravy, Komety Brno a Slávie Chomutov se Simonou Kubovou, jež dominovala oběma znakařským tratím i stovce motýlek, přestože ještě v pátek večer plavala mezinárodní ligu ISL v Neapoli.

Plavci Komety sesadili z trůnu Plzeň, o titulu přitom rozhodl rozdíl pouhých devíti bodů. Hlavní oporou brněnského družstva byl Filip Chrápavý, který vyhrál obě prsařské tratě a přidal body za druhé místo v závěru závodního programu na krátké polohovce. Zlato si Kometa pojistila v závěrečné štafetě na 4x100 metrů volný způsob.

Seemanová byla po třech rekordech nejlepší plavkyní 10. mítinku ISL

Západočechy vedl Ondřej Gemov, který triumfoval v závodech na 400 a 800 metrů volný způsob a 200 metrů motýlek. Nejvíce závodů vyhrál v Pardubicích domácí olympionik Jan Čejka, který ovládl obě znakové tratě i obě polohovky. Jeho Pardubice skončily šesté.

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.