Olympijský vítěz Prskavec bude hájit zájmy sportovců v mezinárodní federaci

1. října 2021 11:53

Olympijský vítěz Jiří Prskavec bude hájit zájmy vodních slalomářů v Mezinárodní kanoistické federaci (ICF). Byl zvolen do komise sportovců, která komunikuje s ostatními závodníky a předává podněty federaci. Nejbližším cílem českého kajakáře je prosazení samostatných kvót pro olympijskou premiéru extrémního slalomu v Paříži 2024.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Pro kandidaturu do komise jsem se rozhodnul z důvodu, že mi vodní slalom dal opravdu hodně do života, svým způsobem mě i vychoval a já to chci nějak vrátit. Cítím to jako povinnost, proto jsem výzvu přijal," uvedl Prskavec v tiskové zprávě.

Bude navazovat na australskou hvězdu Jessicu Foxovou a čerstvého vicemistra světa mezi kanoisty Alexandera Slafkovského. "Právě oni se podíleli na změně olympijské trati v Tokiu. Mohli jsme se jim ozývat s našimi připomínkami, čehož si já coby závodník hodně vážím. Myslím, že bez nich by ke změně nedošlo," ocenil osmadvacetiletý český reprezentant.

Čekal, kdy mu bude blbě a ono nic. Psychické rozpoložení bylo špatné, uznal Prskavec

Sám hodlá komunikovat se slalomářskými kolegy a zjišťovat většinový názor. "Momentálně je mou největší snahou prosazení kvót v extrémním slalomu. Máme novou disciplínu, která by měla mít i jasně dané kvóty, aby v ní mohlo startovat co nejvíc lidí, a především ti nejlepší. Ve chvíli, kdy se budou kvóty vyjíždět pouze ve slalomu, tak ti nejlepší v extrémním slalomu na olympiádě nebudou," vysvětlil.

Sám kvůli nejasným pravidlům minulý týden na mistrovství světa poprvé závodil v extrémním slalomu. Vypadl v kvalifikaci, z níž mohl postoupit jen jeden český kajakář. Po olympijském úspěchu se mu nedařilo ani v klasickém vodním slalomu. Jako obhájce titulu těsně nepostoupil do finále.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.