Mladí čeští veslaři mají z ME čtyři medaile, zlato získala párová čtyřka juniorů

10. října 2021 16:17 - Mnichov

Párová čtyřka Jiří Ingr, Jan Čížek, Jan Koška a Adam Šnajdr získala zlato na mistrovství Evropy juniorů ve veslování v Mnichově. Celkem mladí čeští veslaři proměnili sedm finálových účastí ve čtyři medaile.

 

twitter:@WorldRowing, Twitter

Párová čtyřka navázala na bronz ze srpnového světového šampionátu v Plovdivu, kde se postarala o jedinou českou medaili. Ve finále za sebou svěřenci trenéra Pavla Knoba nechali s odstupem více než sekundy Bělorusko.

Pro stříbro si dnes dojel dvojskif Jakub Sprinzl, Ondřej Pecival, jenž nestačil jen na Poláky. Bronzové medaile vybojovaly čtyřka s kormidelníkem Jakub Vančura, Matěj Lohnický, Samuel Krejčíř, Matyáš Rychnovský a kormidelník Filip Lukošík a také osma juniorek.

Těsně pod stupni vítězů zůstaly párová čtyřka juniorek a osma juniorů. Skifařka Tereza Vlčková dojela šestá.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.