Vodní slalomáři Ježek a Přindiš byli na SP v Augsburgu šestí

Augsburg

Singlkanoista Stanislav Ježek a kajakář Jiří Prskavec obsadili v druhém dílu Světového poháru vodních slalomářů v Augsburgu shodně šesté místo. Oba doplatili na čtyřsekundovou penalizaci za dva dotyky branky.

Singlkanoista Stanislav Ježek při SP v Praze Troji

Ježek, který minulý víkend vyhrál úvodní závod letošního SP v Cardiffu, předvedl ve finále druhý nejrychlejší čas. Na rozdíl od pěti nejlepších kanoistů však nezajel čistě a ztratil 4,21 sekundy na vítěze. Tím se stal Slovák Alexander Slavkovský před svým krajanem Matejem Beňušem. Třetí skončil domácí Sideris Tasiadis.

Další Češi do finále nepostoupili - Vítězslav Gebas vypadl jako jednadvacátý v dopoledním semifinále, třetí muž z Cardiffu Michal Jáně dokonce skončil už v páteční kvalifikaci.

Talentovaný kajakář Prskavec se stejně jako Ježek dvakrát na trati dotknul branky, ale ani čistá jízda by mu k umístění na stupních vítězů nestačila. Za domácím vítězem Paulem Böckelmannem zaostal nedávný mistr Evropy 6,07 sekundy. Německý úspěch v nejpočetněji obsazené kategorii potvrdil druhou pozicí Sebastian Schubert, třetí byl Francouz Mathieu Biazizzo.

Smolně dopadlo semifinále pro zbylé české kajakáře, kteří se v pořadí Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš a Luboš Hilgert seřadili na 11.až 13. místě, tedy na prvních třech nepostupových příčkách.

V neolympijské kategorii kajakářek skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrté pozici Kateřina Hošková, zvítězila Australanka Jessica Foxová.

V neděli pojedou o body do SP kajakářky a deblkanoisté.