V bitce pádly by měl Hradilek navrch, smějí se kajakáři v předtuše tvrdé bitvy o Rio

26. června 2014 09:53 - Praha

Můžete být druhý na světě, a přitom sledovat olympiádu jen v televizi. Neúprosná jsou nominační kritéria vodních slalomářů pro účast na hrách – z každé země jen ten nejlepší. A už teď je jasné, že za dva roky bude v české nominaci o jediné kajakářské místo pořádná bitva.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Už vloni obsadilo první dvě místa na mistrovství světa v Troji duo Vavřinec Hradilek, Jiří Prskavec. Hradilek si letos vybírá zdravotní pauzu, ale to neznamená, že by Prskavec měl pozici české jedničky jistou.

V tréninkové skupině Hradilkova kouče Říhy začal naplno prokazovat svůj potenciál Vít Přindiš, druhý za Prskavcem na letošním ME ve Vídni a čerstvě vystudovaný inženýr.

Na velké šampionáty jezdí slalomáři ve třech, a tak se české trio zatím myšlenkami na Rio nestresuje. „To je za dva roky, kdo ví, co za tu dobu přijde,“ mávne rukou Prskavec.

Vypjatou domácí bitvu nečeká. „Jsme kamarádi, všichni se podporujeme,“ ujišťuje druhý muž ze sobotního závodu SP v Troji. „Nebo že bychom se pak začali mlátit pádly? Možná jo. Akorát budu muset zesílit, jinak budu jenom dostávat,“ směje se drobný kajakář. „Od Vávry bychom dostali oba,“ s úsměvem přitakává v narážce na Hradilkovu muskulaturu i Přindiš.

Čeští kajakáři
Vavřinec Hradilek (27 let)
2. na OH 2012, 1. na MS 2013, 2. na MS 2010, 3. na ME 2010
Jiří Prskavec (21 let)
2. na MS 2013, 1. na ME 2013 i 2014, 3. na ME 2011
Vít Přindiš (25 let)
2. na ME 2014
Michal Osoba, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.