Kajakářka Hilgertová byla na MS ve vodním slalomu čtvrtá

21. září 2014 16:03 - Deep Creek Lake
(Aktualizováno: 21. září 2014 19:49)

Šestačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová skončila na mistrovství světa v Deep Creeku čtvrtá a prokázala, že stále patří do absolutní špičky. V dnešním finále sice nedosáhla na stupně vítězů, zopakovala nicméně své umístění z olympijských her v Londýně a od bronzu z Brazílie v roce 2007 dosáhla nejlepšího výsledku na světovém šampionátu. Čtvrtá byla Hilgertová i na svém prvním MS v roce 1989 rovněž v USA v Savage River.

 

Tomáš Dvořák/www.kanoe.cz, ČTK

Dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová do finále postoupila jako čtvrtá, a i když v poslední jízdě byla o něco pomalejší, nepopulární pozice jí zůstala. Ani semifinálový výkon by Hilgertové na medaili nestačil, k medaili jí chyběly více než čtyři sekundy.

Závod vyhrála jednadvacetiletá Australanka Jessica Foxová, která tak z USA přiveze po vítězství mezi kanoistkami dvě zlaté medaile. Druhá byla se ztrátou necelé sekundy Britka Fiona Pennieová, třetí místo obsadila Němka Melanie Pfeiferová.

Další dvě Češky zůstaly za finálovou desítkou - Kateřina Kudějová byla s osmisekundovým odstupem šestnáctá, Veronika Vojtová se ztrátou 12,67 sekundy čtyřiadvacátá. Hilgertová se v Deep Creeku dostala do finále jako první česká reprezentantka v olympijské disciplíně, o chvíli později ji napodobili debalkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, které čeká finále rovněž dnes večer.

Nevedlo se ani zbývajícím českým dvojicím. Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň se v semifinále čtyřikrát se dotkli branky a patří jim třináctá pozice, Ondřej Karlovský a Jakub Jáně dokonce jednu branku minuli a jsou šestnáctí.

Krachem skončil závod deblů také pro dvě slovenské posádky. Favorizovaní bratři Peter a Pavol Hochschornerové i dvojice Tomáš Kučera, Jan Batík dostali penalizaci za neprojetou branku a finále bylo bez nich.

Mistrovství světa ve vodním slalomu v Deep Creeku (USA): 
Muži:  
C2:  
1. Božič, Taljat (Slovin.) 118,43 (0 tr. sekund)
2. Picco, Biso (Fr.) -1,17 (2)
3. L. Škantár, P. Škantár (SR) -4,35 (0)
...  
9. Kašpar, Šindler -47,69 (50)  
v semifinále  12. Koplík, Vrzáň, 16. Karlovský, J. Jáně (všichni ČR).
Ženy:  
K1:  
1. Foxová (Austr.) 114,01 (0)
2. Pennieová (Brit.) -0,96 (0)
3. Pfeiferová -6,00 (0)
4. Hilgertová -10,76 (2)
...  
v semifinále  
16. Kudějová  
24. Vojtová (všechny ČR)  
20:17 3xK1 ženy, 3xC2 muži.  
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.