Plavcem roku je o bod Závadová, na trůn usedla po třech letech

4. února 2015 16:23 - Praha

Nejlepším plavcem uplynulého roku se stala polohovkářka Barbora Závadová, která anketu Českého svazu plaveckých sportů vyhrála po dvouleté pauze. Druhá byla o jediný bod zpět znakařka Simona Baumrtová, vítězka hlasování funkcionářů a trenérů z let 2010, 2012 a 2013. Třetí místo obsadil kraulař Jan Micka. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve středu v Praze.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Nejlepší plaveckou juniorkou je Tereza Grusová z Jablonce, dálkovým plavcem Silvie Rybářová z brněnské Komety, juniorskou kategorii v dálkovém plavání vyhrál Matěj Kozubek z Bohemians Praha. Synchronizovanými plavkyněmi roku jsou Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou z Tesly Brno, které kralují anketě už deset let, Bernardová dokonce ještě déle ve dvojici s Ivanou Bursovou.

Dvaadvacetiletá Závadová, kdysi velký talent, zažila loni restart kariéry. Dva roky se trápila, její forma stagnovala, ale po přesunu z Ostravy do Prahy k trenéru Jaroslavu Strnadovi ožila a vrátila se k překonávání rekordů. Nejprve zlomila druhý nejstarší ženský rekord na 200 metrů motýlek a později i nejstarší čas Hany Černé na 400 metrů volný způsob, který platil patnáct let.

Studentka druhého ročníku sociologicko-ekonomických studií Filozofické fakulty UK se na ME v Berlíně postarala čtvrtým místem na své nejsilnější polohové čtyřstovce o nejlepší český výsledek. Na prosincovém MS v krátkém bazénu v Dauhá byla na téže trati sedmá. Stejné místo v Dauhá na znakařské padesátce obsadila Baumrtová. Ta v anketě dostala 82 bodů, Závadová o bod více.

Anketa Plavec roku 2014:
Plavání:
1. Závadová (KPS Ostrava) 83 bodů
2. Baumrtová (Slávie Chomutov) 82
3. Micka (USK Praha) 43
4. Janeček (Delfín Náchod) 26
5. Chocová (PK Česká Lípa) 24
6. Jan Šefl (Slavia Plzeň) 20
Junioři:
1. Grusová (Bižuterie Jablonec) 46
2. Svěcený (Jazzmani Žatec) 25
3. Novák (Bohemians Praha) 15
Dálkové plavání:
1. Rybářová (Kometa Brno)
2. Kozubek (Bohemians Praha)
3. Štěrbová (SC Plavecký areál Pardubice)
Dálkové plavání - junioři:
1. Kozubek
Synchronizované plavání:
1. Bernardová, Dufková (Tesla Brno)
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.