Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Phelps se rozhodl opustit Baltimore, aby mohl trénovat s Bowmanem

15. května 2015 10:53 - Baltimore

Hvězdný americký plavec Michael Phelps se rozhodl přestěhovat do Arizony, aby se dál mohl připravovat se svým dlouholetým trenérem Bobem Bowmanem. Kouč totiž přijal místo na arizonské státní univerzitě a osmnáctinásobný olympijský vítěz, jenž vždy trénoval v rodném Baltimoru, jej hodlá následovat.

 

Matt York, ČTK/AP

"Bude to jiné. Budu mít svoji dávku vitamínu D po celý rok, což bude bezva. Budu celý rok opálený, což je taky prima. Změny mám rád," prohlásil fenomenální plavec, jenž po olympijských hrách v Londýně ukončil kariéru. Vloni se ale do bazénu vrátil s cílem probojovat se na další OH v Riu de Janeiru v roce 2016.

Pod Bowmanovým vedením se Phelps stal nejúspěšnějším olympijským sportovcem, pod pěti kruhy získal celkem 22 cenných kovů včetně 18 zlatých medailí. Návrat k závodění si vloni na podzim zkomplikoval poté, co byl podruhé přistižen při řízení pod vlivem alkoholu a od národní plavecké federace dostal půlroční zákaz startů. Trest mu vypršel letos v dubnu.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.