Rubriky:

Vodní sporty

Odporný hnus! Vodní sporty v Riu ve fekáliích? Olympionikům hrozí vážné nemoce

1. srpna 2015 10:14 - Rio de Janeiro

Už se tomu nedá říkat snad ani voda, ale rovnou kejda. Přesně na něco takového se podle výzkumu agentury AP mohou „těšit“ účastníci olympiády v Riu 2016 v některých vodních sportech. Závěry z výzkumu jsou opravdu alarmující, podle nich sportovci budou riskovat velmi vážná onemocnění.

Reuters

Vyplývá z něj, že voda v areálech pro olympiádu obsahuje takové množství nebezpečných virů, že jejich výskyt překračuje 1,7milionkrát úroveň, která by například u pláží v Jižní Kalifornii byla považována už za hazard se zdravím.

Tyto hodnoty jsou pochopitelně v příkrém protikladu k tvrzení organizátorů, že areály pro vodní sporty budou zcela bezpečné. Přitom někteří sportovci, kteří se připravují v dějišti her, podle AP již onemocněli. Složení vody podle agentury prakticky odpovídá regulérním splaškům.

Výzkum se skládal ze čtyřkolového testování v místech, kde se má bojovat o medaile v jachtingu, veslování, plavecké části triatlonu a také na slavné pláži v Riu Ipanema Beach. Test měřil výskyt adenovirů, rotavirů, enterovirů a fekální koliformní bakterie.

roj, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty