Rubriky:

Vodní sporty

Mistrem ČR ve skocích do vody ve volné přírodě se stal Jan Bílý

1. srpna 2015 21:25 - Hřiměždice

Mistrem České republiky ve skocích do vody ve volné přírodě se dnes v žulovém lomu v Hřiměždicích na Příbramsku stal šestadvacetiletý Jan Bílý. Královskou disciplínu, skoky z šestnáctimetrové věže, na 16. ročníku akce Highjump ovládl Švýcar Andreas Hulliger, který obhájil vítězství z loňska. Jeho skoky nejlépe ohodnotila porota i ve skocích z dvanáctimetrové věže a pětimetrové houpačky.

 

Petr Hloušek, Právo

Soutěž za převážně slunečného počasí sledovalo několik tisíc lidí z vody i ze souše. Nechyběla tradiční exhibice skoků splashdiving, které jsou v Česku známé jako placáky. Skokani se při této show vrhali do vody například v zapáleném kostýmu nebo s kouřovými efekty.

Titul z loňska neobhajoval nejznámější českých skokan Michal Navrátil, který se v příštích dnech zúčastní mistrovství světa v ruské Kazani.

Velký aplaus diváků opět sklidil osmašedesátiletý několikanásobný mistr Rakouska a Švýcarska Peter Roseney. V soutěži žen zvítězila třiadvacetiletá Američanka Genevieve Bradleyová, která pochází z kolébky tohoto sportu, z Havaje.

Skokanská akce má tradičně bohatý doprovodný program. Divákům předvedli své umění například freestyloví motokrosaři Libor Podmol či Martin Koreň. Salta a přemety nad vodní hladinou ukázal Petr Civín, který soutěží ve flyboardingu. Při tomto adrenalinovém sportu se lidé vznášejí nad vodou.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty