Rubriky:

Vodní sporty

Žralok jí ukousl ruku, málem zemřela. Teď americká surfařka porazila světovou jedničku

2. června 2016 08:47 - Praha

Její milovaný sport se jí stal málem osudným, přesto na něj nezanevřela a v úterý mohla slavit americká surfařka Bethany Hamiltonová velké vítězství, když na turnaji série championship tour porazila světovou jedničku Tyler Wrightovou z Austrálie.

Reuters

Bethany Hamiltonová na surfařském prkně málem přišla o život. V roce 2003, kdy ji bylo teprve 13 let, vyčkávala u pobřeží Havaje na příhodnou vlnu. Jenže místo vlny připlul pětimetrový žralok tygří a spolu s prknem jí ukousl levou paži.

Kvůli ztrátě velkého množství krve málem zemřela. Kritický okamžik ale přežila a za měsíc už znovu stála na surfu...

V úterý startovala v Cloudbreak na Fidži na divokou kartu a dokázala vyřadit světovou jedničku, v semifinále ale nakonec podlehla pozdější vítězce Johanne Defayové z Francie.

Hamiltonová není na stupních vítězů na velkých akcích žádným nováčkem, nicméně kvůli mateřským povinnostem už nezávodí tak často. „Pořád se mi libí, když si můžu sem tam vybrat nějaký závod. Moc mě baví surfovat a ráda se utkávám s ostatními," potvrzovala, že svůj sport stále miluje.

roj, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.