Kanoista Jáně vyhrál v Itálii závod SP ve vodním slalomu

4. června 2016 14:52 - Ivrea

Kanoista Michal Jáně vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu v italské Ivree. Český reprezentant zopakoval v jízdě o medaile bezchybný výkon z dopoledního semifinále, které rovněž vyhrál. Osmé místo ve finále přidal Tomáš Rak, jenž si připsal dvě trestné vteřiny.

 

Jan Handrejch, Právo

"Bylo to dnes super. Od začátku se mi tady jezdí dobře. Voda mě tady strašně bavila a jsem z této lokality nadšený. Je to sice docela náročné, voda má sílu, není to jako v Troji, je to o hodně silnější. Ale trať nebyla extrémně těžká, taková přiměřená," popsal Jáně v tiskové zprávě. V Ivree si tak spravil chuť po nevydařené olympijské nominaci.

Kanoistka Monika Jančová obsadila po dvou dotecích branky páté místo, z vítězství se radovala Australanka Jessica Foxová. Kajakář Ondřej Tunka dostal padesátisekundovou penalizaci za neprojetí branky, což ho odsunulo na desáté místo.

Už v semifinále skončilo účinkování kanoistů Lukáše Rohana a Jany Matulkové. Mezi desítku finalistů mezi kajakáři se nevešli ani stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek, který zajel 13. čas, šestnáctý Vít Přindiš ani devatenáctý Luboš Hilgert.

Kajakáři si částečně vynahradili neúspěch z klasické soutěže v podvečerní premiéře takzvaného kayak crossu v programu Světového poháru. Obdobu skikrosu či snowboardcrossu, kdy jedou na trati najednou čtyři lodě, vyhrál Hradilek před Přindišem. V závodě žen byla třetí Amálie Hilgertová a poslední šestá Jančová.

"Osobně se mi to hodně líbí," zhodnotil premiéru kayak crossu šéftrenér vodních slalomářů Jiří Pultera. Chybu našel jen v tom, že závod byl zdlouhavý. "Ale myslím, že se to povedlo, i když jsem měl ze začátku obavu, protože rampa byla dost vysoká a dopad dost úzký. Zejména pro holky to mohlo být nebezpečné. Ale nakonec to všichni zvládli dobře," řekl. "Vítězství Vávry a stříbro Vítka je perfektní. A celkově mě ty výsledky s takovým trochu omlazeným týmem docela překvapují. Všichni postoupili do semifinále, což není úplně obvyklé," ocenil.

Závody SP ve vodním slalomu v Ivree (Itálie):
Muži:
K1:
1. De Gennaro 90,13 (2 tr. sekundy)
2. Molmenti (oba It.) -1,11 (2)
3. Popiela (Pol.) -1,45 (0)
...10. Tunka -60,16 (52)
v semifinále 13. Hradilek
16. Přindiš
19. Hilgert (všichni ČR)
C1:
1. M. Jáně (ČR) 93,37 (0)
2. Köchlin (Švýc.) -2,22 (0)
3. Foulon (Fr.) -6,24 (0)
...8. Rak -14,46 (2)
v semifinále 14. Rohan (oba ČR)
Ženy:
C1:
1. Foxová (Austr.) 113,92 (4)
2. Franklinová -0,25 (2)
3. Woodsová (obě Brit.) -0,97 (2)
...5. Jančová -19,45 (4)
v semifinále 15. Matulková (obě ČR)
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.