Rubriky:

Vodní sporty

Italský veslař Mornati přijde kvůli dopingu o start na OH v Riu

13. července 2016 14:53 - Řím

Italský veslař Niccoló Mornati dostal čtyřletý trest za doping a přijde o možnost startovat počtvrté v kariéře na olympijských hrách. Domácí antidopingový tribunál potvrdil předběžnou suspendaci, kterou držitel pěti medailí z mistrovství světa dostal na konci dubna od Italského olympijského výboru (CONI).

 

Ricardo Moraes, Reuters

Pětatřicetiletý Mornati měl pozitivní výsledek při mimosoutěžním testu na začátku dubna po návratu ze soustředění v JAR. V jeho vzorku analýza odhalila stopy zakázaného hormonu anastrozolu, který má anabolické účinky a může krýt další dopingové látky.

Mornati tak pod pěti kruhy nenapodobí svého staršího bratra Carla, jenž má veslařské stříbro z olympijských her v Sydney. Niccoló Mornati bez medailového úspěchu startoval na hrách v Aténách v osmě, v Pekingu na čtyřce bez kormidelníka a před čtyřmi lety v Londýně skončil čtvrtý na dvojce bez kormidelníka.

Rodinu tak bude v Brazílii reprezentovat jen Carlo, který je generálním sekretářem CONI a v Riu bude šéfem italské reprezentace.

Kajakářský vicemistr světa Dombvári užil stanozolol

Maďarský kajakář Bence Dombvári měl dopingový nález a národní svaz mu tři týdny před olympijskými hrami v Riu zastavil činnost. Test předloňského vicemistra světa na pětisetmetrové trati byl v červnu pozitivní na zakázaný steroid stanozolol.

Třiadvacetiletý Dombvári má s dopingem potíže v krátké době už podruhé. Loni dostal za nález kokainu čtyřměsíční distanc. Vědomé užití stanozololu nyní kajakář odmítl, podle jeho vysvětlení mu ho někdo mohl podstrčit do jídla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty