Lháři! Lochteho debut v taneční soutěži narušily protesty. Plavec byl zničený

13. září 2016 09:24 - Washington

Pondělní debut amerického plavce Ryana Lochteho v televizní taneční soutěži Dancing with the Stars narušili dva muži, kteří vtrhli na parket. Další nejméně čtyři lidé po sportovci, jenž si na srpnových olympijských hrách v Riu de Janeiro vymyslel historku o přepadení, křičeli z publika. Informovala o tom CNN.

 

David Gray, Reuters

Incident se stal ve chvíli, kdy Lochte naslouchal porotě posuzující jeho taneční výkon v klání, které je v Česku známé pod názvem StarDance ...když hvězdy tančí. Kamery stanice ABC jej ale nezachytily, neboť celou dobu zůstaly zaměřené na tvář jedné z porotkyň. Dvojici narušitelů vyvedli členové ochranky z budovy, jeden z nich podle CNN nazval Lochteho "lhářem".

Lochte během soutěže na dotaz moderátora řekl, že se cítí "poněkud dotčený". Po vysílání uvedl, že je z incidentu "zničený", ale musí se přes něj přenést.

Dvaatřicetiletý plavec v Riu vybojoval zlatou medaili ve štafetě. Po skončení plaveckých soutěží tvrdil, že se stal s kolegy obětí přepadení, při němž na ně lupiči převlečení za policisty mířili pistolí. Později však vyšlo najevo, že američtí plavci poničili čerpací stanici, kde se dostali do konfliktu s ochrankou. Historkou o přepadení se jen snažili odvrátit pozornost. Lochte přiznal, že byl při incidentu opilý, což zapříčinilo konflikt. Za své chování se pak omluvil.

Plavcovými konkurenty v soutěži jsou například rapper Robert Van Winkle, známý jako Vanilla Ice, bývalý texaský guvernér Rick Perry nebo modelka Amber Roseová.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.