Rubriky:

Vodní sporty

Štěrbová a Kozubek jsou mistry ČR v dálkovém plavání

3. dubna 2017 10:30 - Praha

Lenka Štěrbová a Matěj Kozubek, kteří patří do tréninkové skupiny Jana Srba, se o víkendu stali mistry republiky v dálkovém plavání. V závodě na pět kilometrů, jenž se konal v bazénu v pražském Podolí, překonali limity pro účast na mistrovství světa. Start na světovém šampionátu ale zatím nemají jistý, o nominaci se bude rozhodovat v červnu při závodech na Seči.

 

Petr Horník, Právo

Štěrbová jako jediná plavkyně pokořila hodinovou hranici. Časem 59:41,4 si vylepšila osobní rekord, rychleji v České republice plavala jen Jana Pechanová. Kozubek se do čela závodu posunul mezi třetím a čtvrtým kilometrem, pak svůj náskok navýšil na téměř půl minuty.

Limit pro účast na červencovém mistrovství světa, kde se budou soutěže v dálkovém plavání konat na jezeře Balaton, splnili ještě Alena Benešová, Jiří Landsmann a Vít Ingeduld.

Mistrovství ČR v dálkovém plavání v Praze-Podolí:
Muži - 5 km:
1. Kozubek (Bohemians Praha) 55:11,8
2. Landsmann (USK Praha) 55:39,6
3. Ingeduld (Kometa Brno) 55:41,8
Ženy - 5 km:
1. Štěrbová (SC PAP Pardubice) 59:41,4
2. Benešová (USK Praha) 1:00:13,6
3. Hauerová (Slávia VŠ Plzeň) 1:02:30,4
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.