Hilgertovou v kvalifikaci porazila jen Slovenka Dukátová

O pouhých 1,61 sekundy byla horší Štěpánka Hilgertová v kvalifikaci kajakářek mistrovství světa v Praze-Troji než vítězná Slovenka Jana Dukátová. Ta zvládla obě kvalifikační jízdy na trati se 23 brankami v čase 228,81 vteřiny a bez jediné trestné sekundy. Do nedělního semifinále se kvalifikovaly i další české závodnice Irena Pavelková a Marie Řihošková.

Štěpánka Hilgertová byla po kvalifikačních jízdách na MS v Praze - Tróji spokojená.

"Jsem hrozně ráda, že jsem kvalifikaci zvládla bez větších obtíží. Přece jenom divoká voda je ošidná a já jsem nechtěla zklamat fanoušky. Tím spíš, že se mistrovství jede u nás doma," řekla pro oficiální internetové stránky šampionátu dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová. Pavelková postoupila do semifinále z 19. pozice, a třetí z českých závodnic Řihošková obsadila v kvalifikaci 22. příčku.

Kvalifikaci kanoistů ovládl dvojnásobný olympijský vítěz z Francie Tony Estanguet a to i přesto, že nabral ještě dvě trestné vteřiny. Na druhém místě dojel Slovák Michal Martikán a třetí nejrychlejší čas kvalifikačních jízd předvedl nejlepší z Čechů Jan Mašek, jež za vítězným Estanguetem dojel se ztrátou +1,28 s.

Do semifinále prošli bez větších potíží i další čeští reprezentanti. Na výborném sedmém místě skončil Stanislav Ježek a poslední z českého tria Tomáš Indruch obsadil nakonec čtrnácté místo. Semifinále a finále kanoistů i kajakářek jsou na programu v neděli odpoledne.