Rubriky:

Vodní sporty

Vlna se mnou praštila o útes, vzpomíná na hororový zážitek rychlostní kanoista Dostál

26. října 2017 19:42 - Praha

Do Prahy přiletěl z tréninkové dovolené na Havaji kajakář Josef Dostál ve čtvrtek. Na večerní vyhlášení nejlepších sportovců Dukly přišel dvojnásobný olympijský medailista z Ria v uniformě a jako vždy s úsměvem na rtech. Jen levou ruku loňského vítěze ankety zdobila bandáž a spojený ukazovák s prostředníčkem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kde jste k tomu přišel?

Byl jsem na dovolené spojené s tréninkem na Havaji, vyjeli jsme si na dva dny na výlet. Na něm se to stalo. Smetla mě vlna Tichého oceánu... Stál jsem na útesu, nechal se fotografovat, vlny byly v tu chvíli malé. Otočil jsem se k oceánu zády, a to byla chyba. Přišla jedna hodně velká a doslova mě smetla, a to nejsem žádné tintítko.

Stáhla vás do oceánu?

Naštěstí ne, to bychom tu už takhle nestáli, to bych nepřežil. Praštila se mnou o útes.

Utrpěl jste vážná zranění?

Tak hrozná nejsou... Mám zlomenou kůstku v dlani u ukazováčku levé ruky, vykloubený palec a pohmožděné koleno. Jinak jsem v celku (úsměv).

Co vám v tu chvíli prolétlo hlavou?

Byl to hodně nepříjemný pocit. Hlavně když jsem si uvědomil, co se mohlo stát, že to mohlo dopadnout mnohem a mnohem hůř... Hned mi také došlo, že nebudu moct pádlovat.

Na jak dlouho je s tréninkem utrum?

Úplné utrum není, alespoň mohu běhat. Problém to ale je, chtěl jsem toho dělat víc, ale pádlo nemohu vzít do ruky ani s ní něco šest týdnů dělat.

Stihl jste něco natrénovat na Havaji?

Něco jsem napádloval a našlapal. Jenže teď mi to není k ničemu, nemohu na to navázat.

Dá se odhadnout, kdy vyrazíte na vodu?

Asi až po Novém roce, ale jak to půjde, tak budu trénovat všechno ostatní.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.