Hokejový tým pro olympiádu: Rostislav Olesz

12. ledna 2006 20:10 - PRAHA

Zimní olympijské hry v italském Turíně jsou pomalu za dveřmi a jednou z nejsledovanějších událostí bude bezesporu hokejový turnaj. Redakce Sport.cz se proto rozhodla přinášet čtenářům pravidelně profily všech členů českého týmu. Roli třináctého útočníka bude pravděpodobně plnit nejmladší ze všech nominovaných: Rostislav Olesz.

Dvacetiletý Olesz je tajným trumfem trenéra Hadamczika, který v mladém útočníkovi našel zalíbení při působení ve Vítkovicích a u juniorské reprezentace. Byl to právě Hadamczik, kdo dal před více jak pěti lety Oleszovi první šanci v extralize a udělal z patnáctiletého útočníka nejmladšího hráče, který kdy v nejvyšší soutěži nastoupil.

Už tehdy patřil Olesz k oporám reprezentační "osmnáctky", a odehrál několik zápasu za "dvacítku". V prosinci roku 2002, pouhé dva měsíce od svých sedmnáctých narozenin, dokonce absolvoval debut v národním týmu dospělých na turnaji Baltika Cup v Moskvě. Dalšího startu v A-týmu se dočkal až v přípravě na mistrovství světa 2004, do užšího kádru se ale nevešel.

Ještě před začátkem šampionátu v Praze a Ostravě Olesz poprvé v seniorské kariéře změnil dres. Z Vítkovic putoval do pražské Sparty výměnou za ostříleného Romana Šimíčka a znovu se tak sešel s koučem Hadamczikem. Pro Spartu skončila sezóna už ve čtvrtfinále play-off, Olesze alespoň mohla těšit bronzová medaile z juniorského šampionátu.

Český tým pro ZOH 2006
Brankáři:
 Dominik Hašek, Milan Hnilička, Tomáš Vokoun
Obránci:
Pavel Kubina, Jaroslav Špaček, Marek Židlický, František Kaberle, Tomáš Kaberle, Filip Kuba, Marek Malík
Útočníci:
Martin Ručinský, Martin Straka, Jaromír Jágr, Milan Hejduk, David Výborný, Václav Prospal, Robert Lang, Petr Čajánek, Petr Průcha, Rostislav Olesz, Aleš Hemský, Jan Bulis, Martin Erat
Trenéři: Alois Hadamczik, Mojmír Trličík a Ondřej Weissman

Také v loňském roce hrál Olesz přípravné zápasy před mistrovstvím světa, ale na světový šampionát do Vídně se neprobojoval. Měl tak dost času připravit se na angažmá v zámoří, v draftu 2004 si jej jako sedmého celkově vybrala Florida. Na začátku sezóny hrál jeden z nováčků v týmu Panterů dokonce v první formaci s hvězdami Olli Jokinenem a Joe Nieuwendykem.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..