Živě

Tomáš Kaberle: O přestávce jsme panice nepodlehli

16. února 2006 09:11

V nepříjemné situaci se ocitli čeští hokejisté při středečním utkání proti Německu, když museli po první třetině dotahovat jednobrankovou ztrátu. Osud zápasu vzal nakonec do rukou obránce Tomáš Kaberle, který nejprve vyrovnal a poté vstřelil i vítězný gól. "Strašně důležité bylo, že jsme ve třetí třetině přečkali dvojnásobné oslabení," říká český bek v rozhovoru pro Právo.

Zápas s Německem se nevyvíjel podle českých představ. V čem byl v první třetině problém?
Myslím, že od začátku až do konce měl zápas stejný průběh. Měli jsme hodně šancí, ale Kölzig chytal výborně. Navíc v útočném pásmu lezli klukům doslova po zádech a vozili se na nich, takže to bylo hodně složité. S přechodem do útoku se moc nemazlili, prostě jen nahazovali puky. Těžko se na takovou hru reaguje. A rozhodčí po úvodním přísném metru také trošku zvolnil.

V čem nastal zlom?
Začali jsme lépe bránit, jeden z útočníků se vždy pečlivě vracel. Tak to přesně chceme hrát, ve třech zezadu. Dostat gól do šatny bylo samozřejmě nepříjemné, ale prostě se to stává. Žádné panice jsme nepodlehli. Věděli jsme, že před sebou máme ještě čtyřicet minut. Tlačili jsme a Němce prostě přetlačili. Strašně důležité bylo, že jsme ve třetí třetině přečkali dvojnásobné oslabení.

Z mnoha šancí jste vytěžil dva klíčové góly až vy. Byl to nejlepší zápas v reprezentaci, který jste kdy hrál?
Takhle bych to nechtěl soudit, i když dvě branky jsem v národním týmu v jednom utkání nikdy nedal. Pro mě je vážně nejkrásnější, že jsme zvítězili a máme dva body, i když ten zápas byl asi pro diváky divný, protože jsme celou dobu bušili do přehuštěné obrany.

Jak byste popsal oba góly?
Při prvním jsem najížděl ze strany. Viděl jsem, že Němci střídají, a tak jsem počkal na modré. Vokoun si toho dobře všiml, dal to Pavlu Kubinovi, který mi puk skvěle připravil. Při druhém mi Martin Straka ideálně nahrál.

Bylo na herním projevu patrné, že jste ani jeden trénink neabsolvovali společně a sešli se vlastně až ve středu ráno na rozbruslení?
Pochopitelně to bylo nepříjemné, protože jsme všichni bojovali s únavou a časovým posunem. Přes den se člověku chce spát, ale přemáháme to. A v noci pak nemůže zabrat a koukáme do zdi. Myslím, že čtvrteční rozbruslení před Švýcarskem zrušíme, abychom si odpočinuli.

Neznervóznilo tým, že musel Dominik Hašek tak brzy střídat kvůli zranění?
Vůbec ne. Tomáš Vokoun je stejně kvalitní gólman a nemělo smysl, aby Dominik bolest přemáhal. Myslím, že i když byl Vokoun nerozchytaný, předvedl několik fantastických zákroků.

Radek Malina (Turín), Sport.cz, Právo

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..