Kanadští hokejisté zůstali navzdory výhře 5:1 nad Němci druzí

TURÍN

Kanadští hokejisté porazili ve svém druhém zápase na olympijském turnaji Německo 5:1, s dvanácti brankami mají nejlepší útok ze všech dvanácti účastníků, ale na vedení ve skupině jim to nestačí. První jsou po dvou kolech příští soupeři českého týmu Finové, kteří mají o dvě branky lepší skóre než obhájci zlatých medailí ze Salt Lake City.

Němci nastoupili bez zraněného útočníka Furchnera, jenž si v duelu proti českému týmu poranil rameno a sezona pro něj skončila. Německý kouč Uwe Krupp místo něj povolal obránce Kopitze a zařadil jej na levé křídlo čtvrtého útoku.

Ani tato vyztužená defenziva ale Kanaďany nezastavila. Favorit vedl už v 11. minutě 3:0, a i když soupeř, který letos opustil elitní skupinu mistrovství světa, snížil, stejně jako ve středu nezvládl závěr.

Kanaďané byli o gól lepší než Češi. I oni se trefili v poslední minutě, ale v době Doanova gólu byl brankář Greiss na ledě. Vítězové pouze na tento duel vyměnili tradiční červené dresy za černé, které ihned putovaly do prodeje a výtěžek bude věnován na charitu.

Skupina B:
Kanada - Německo 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Redden (Gagne, Thornton), 8. Sakic (Bertuzzi, Nash), 11. Gagne (Regehr, Richards), 36. Heatley (Foote), 60. Doan (Smyth) - 30. Ehrhoff (Schubert, Ustorf). Rozhodčí: Lärking (Švéd.) - Halecký (SR), Nelson (USA). Vyloučení: 7:9, navíc McCabe (Kan.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8554.
Kanada: Luongo - Redden, Foote, Bouwmeester, Regehr, Blake, Pronger, McCabe - Bertuzzi, Richards, Smyth - St. Louis, Lecavalier, Heatley - Nash, Thornton, Gagne - Iginla, Sakic, Draper - Doan. Trenér: Pat Quinn.
Německo: Greiss - S. Goc, Leask, Schauer, Seidenberg, Schubert, Ehrhoff, Sulzer, Renz - Kathan, Ustorf, Kreutzer - T. Martinec, M. Goc, Busch - Fical, Barta, Felski - Lewandowski, Boos, Kopitz. Trenér: Uwe Krupp.