Rubriky:

Vancouver 2010

Nejrychlejší běžkyní na lyžích je Kanaďanka Crawfordová

22. února 2006 14:41 - PRAGELATO

Kanadská běžkyně na lyžích Chandra Crawfordová překvapivě získala zlatou olympijskou medaili ve sprintu. Ve finále v Pragelatu ve středu porazila Němku Claudii Künzelovou, bronzovou medaili získala Ruska Alena Sidková. Nepopulární čtvrté místo zbylo na vítězku kvalifikace a další Kanaďanku Beckie Scottovou.

Česká reprezentantka Eva Nývltová nepostoupila z kvalifikace, v níž ztratila na Scottovou více než deset vteřin a skončila padesátá.

Dvaadvacetiletá Crawfordová na loňském mistrovství světa v Oberstdorfu obsadila ve sprintu až pětačtyřicátou příčku a ve Světovém poháru se začala výrazněji prosazovat až v této sezoně. V prosinci na domácí půdě ve Vernonu poprvé pronikla do desítky a při posledním předolympijském závodě v Davosu skončila třetí.

Na olympiádě byl však už její postup do finále překvapením a nečekalo se, že by mohla zaútočit na nejvyšší příčky. Hned v první zatáčce se však dostala do čela, kde až do konce závodu úspěšně odrážela nápor soupeřek, a v posledním stoupání před cílovou rovinkou si vytvořila mírný náskok. Ten bez větších problémů udržela a o sedm desetin vteřiny porazila Künzelovou, která podobně jako ve štafetě zvládla finiš a o dvě desetiny porazila Sidkovou.

Už ve čtvrtfinále vypadla obhájkyně zlaté medaile ze Salt Lake City Julia Čepalovová. Ruská běžkyně se od začátku pohybovala až v závěru šestičlenného startovního pole a k postupu měla daleko. První kolo vyřazovacích bojů nepřečkala ani Norka Marit Björgenová, která ve svém čtvrtfinále skončila čtvrtá o vteřinu před Slovenkou Alenou Procházkovou.

Ženy - sprint (1,1 km volně):
Finále A: 1. Crawfordová (Kan.) 2:12,3, 2. Künzelová (Něm.) - 0,7, 3. Sidková (Rus.) -0,9, 4. Scottová (Kan.) -2,4.
Finále B: 5. Kuitunenová (Fin.) 2:18,1, 6. Gjömleová (Nor.) - 0,1, 7. Follisová (It.) -2,2, 8. Majdičová (Slovin.) -3,4, ...23. Procházková (SR) - vyřazena ve čtvrtfinále, 50. Nývltová (ČR), 53. Garajová (SR) - vyřazeny v kvalifikaci.

ČTK

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..