Malaga si chce připsat první vítězství

Eurotip.cz

Unicaja Malaga prozatím v Eurolize tápe; nedokázala zvítězit ani v jednom ze tří odehraných zápasů. Mužstvo s Jiřím Welschem v sestavě dnes chce tuto nepříznivou bilanci prolomit proti slovinské Olympii Lublaň, za kterou právě český basketbalista hrával před odchodem do NBA.

Jiří Welsch (na archivním snímku vlevo)

Mistr loňského ročníku prestižní španělské ACB ligy letos v Eurolize zatím zůstává za očekáváním. V prvním svém vystoupení podala Unicaja velmi dobrý výkon na palubovce silného Maccabi Tel Aviv, ale nakonec podlehla izraelskému celku v prodloužení. Poté doma těsně podlehla ve španělském derby Joventutu a minulý týden prohrála v prodloužení na palubovce Cibony Záhřeb. Ve všech zápasech nepodala Unicaja špatný výkon, ale ani v jednom z nich nezvládla koncovku. Mužstvo táhne především trojice Cabezas - Welsch - Rodriguez. V Záhřebu podal výborný výkon také Jimenez, který tak určitě nahradil Cabezase, jenž laboroval se zraněním. Po týdnu se ale dal do pořádku a dnes na palubovce nebude chybět. Debut v letošním ročníku Euroligy si odbude i Marcus Brown. Síla Malagy tkví ve vyrovnanosti několika hráčů a výsledek se jen zřídka odvíjí od výkonu jednotlivce.

O moc lépe na tom není prozatím ani Olympia Lublaň. Slovinský celek dokázal letos zvítězit pouze jednou a to doma s Lottomaticou Řím. Ve svém prvním vystoupení prohrál slovinský mistr s Cibonou Záhřeb vysoko 77:61. O moc lépe se mu nevedlo ani minulý týden před domácím zaplněným hledištěm v zápase s Panathinaikosem. Na řecký celek Olympia vůbec nestačila a nakonec prohrála o 21 bodů. Tento debakl byl určitě z velké části zapříčiněn ztrátou nejlepšího hráče a strůjce úspěchu proti Římu Sašy Ožbolta. Bohužel pro kouče Gaspera Okorna s ním nemůže kvůli zranění počítat ani dnes. Hrát nebude rovněž další klíčová postava - Arslan.

Podle bookmakerů společnosti bwin je Malaga jasným favoritem zápasu s kursem 1.07 na její vítězství. Na slovinský celek si můžete vsadit s kursem 8.00 rovných.