Rubriky:

Sázení

Souboj dvou posledních mistrů Irska

15. června 2007 13:50

Většina evropských zemí si už dopřává fotbalového odpočinku, to ale neplatí o Irsku, kde je momentálně nejslavnější míčová hra v plném proudu. Dnes zde mají na programu FAI Cup, v jehož rámci se potkají mužstva Shelbourne a Cork City.

 

Novinky

Loňského mistra irské Premier league - Shelbourne - postihla na konci uplynulého ročníku doslova tragédie. Historicky jeden z vůbec nejúspěšnějších klubů Irska byl kvůli velkým finačním problémům přeřazen do druhé nejvyšší soutěže a letos tak nemůže obhajovat titul. Po tomto činu mužstvo opustil jak trenér, tak i několik hráčů, což se letos jasně projevuje - v tuto chvíli je slavný klub až sedmý a s velkou pravděpodobností se v brzké době mezi elitu nevrátí.

Přesto si dnes zahraje proti celku, který potkával v předchozích letech velmi často. Los totiž Shelbourne přidělil v FAI Cupu za soupeře mužstvo Cork City. Do zápasu ale nastoupí dosti oslabeni; zranění jsou Davitt Walsh a Mark Leech, kteří jsou v klubu na hostování. Na hřišti se neobjeví ani velmi zkušení Jim Crawford a brankář Tony O'Dowd. Mimo hru jsou rovněž Darren McKenna, Kyle Moran a Aidan Collins.

Klub Cork City skončil loni na 4. příčce tabulky nejvyšší soutěže, předloni se dokonce radoval z mistra ligy. Letos ale nemá prozatím žádné nikterak extra výrazné výsledky. Na svém kontě má v tuto chvíli 20 bodů, což není špatné, ale na překvapivého prozatímního lídra St. Patrick's Athletic ztrácí už 9 bodů. Poslední výsledky navíc nenaznačují zlepšení; svěřenci trenéra Damiena Richardsona nejdříve podlehli venku Shamrocku a následně doma jen remizovali s Derry City.

Dnes je čeká pohárový zápas, který berou velice prestižně. Není se ale čemu divit, v FAI Cupu totiž Cork poprvé a naposledy triumfoval v roce 1998. Druhé trofeji byl velmi blízko před dvěma lety, ale ve finále nestačil na Droghedu. Prestižní zápas dnes Richardsonovi muže čeká i z pohledu soupeře. „Zápasy mezi Corkem a Shelbourne mají svou tradici. Očekávám těžký a vyhecovaný zápas,“ konstatoval kouč prvoligového celku, který dnes opět nemůže počítat s Colmem Carrollem, jenž stále laboruje s kolenem. Mimo hru jsou navíc Brian O´Callaghan a Cathal Lordan.

Za favorita utkání jsou považováni hosté, na které vypsali bookmakeři bwin kurs 1.53. Remízu ocenili hodnotou 3.40 a výhru Shelbourne kursem 6.00 rovných.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení