Rubriky:

Sázení

New Jersey si zvyká v nové hale

2. listopadu 2007 12:13

V zámořské NHL se dnes pokusí získat alespoň jeden bod celkem dvanáct klubů. Dva zápasy obstarají zástupci tradičně vyrovnané pacifické divize. O průběžné první místo se v ní střetnou San Jose s Los Angeles. Phoenix se pokusí k ostatním alespoň přiblížit bodovým ziskem z Dallasu. New Jersey pokračuje v testování nového stadionu zápasem s Torontem.

Ďáblové hráli prvních devět zápasu této sezóny venku. Hrůzu při tomto cestování příliš soupeřům nenaháněli. Vyhráli pouhá tři utkání. Trenérovi došla trpělivost a začal přeskupovat řady tak, že Zubrus se jako největší letní útočná posila již propadl až do třetí řady. Vzhledem k 0 na kontě jeho vstřelených branek to ani nepřekvapilo. New Jersey v létě také angažovalo do obrany Rachůnka, který ovšem ze sestavy vypadl kvůli zranění. Žádný zápas zatím neodehráli obránce White a zkušený útočník Langenbrunner. Mužstvo se nemohlo v prvním měsíci sezóny spolehnout na dlouhodobou stálou ikonu v osobě brankáře Brodeura. Za průměrem více než tří inkasovaných branek na zápase a úspěšností zákroků pod 90 % by jeho jméno v minulých letech nikdo nehledal. Domácí nezačali minulou sobotu na novém stadionu šťastně, protože narazili na rozjetého soupeře. Diváci se dočkali první výhry v novém prostředí až ve středu.

Toronto prožílo první měsíc plný zvratů. Ani jednou se mu nestalo, že by nebodovalo ve dvou zápasech po sobě. Zároveň ale bodovalo pouze jednou ve třech utkáních v řadě. K tomu všemu bylo schopno utrpět debakl a vzápětí ho uštědřit někomu jinému. Většinu zápasů odehrálo doma, ale na procenta se mu lépe dařilo venku. Do pozice brankářské jedničky se prosadil v létě příchozí Toskala, který však byl v pondělním zápase střídán již ve 14. minutě utkání. Toronto stejně jako v minulých letech trápí od začátku sezóny značně množství zraněných hráčů. V obraně si dosud nezahrál Colaiacovo a v posledních zápasech chyběl i McCabe. V útoku chybí Welwood, Tucker a suspendovaný Bell. Šance se tudíž brzy dočkal nováček Tlustý.

Bookmakeři bwin očekávají, že domácí si v nové hale brzy zvyknou. Na výhru tápajícího New Jersey v&bnsp;normální hrací době vypsali kurs 2,05 . Hosté však ve vzájemných zápasech zaznamenali v minulých třech sezónách mnoho úspěchů, ať se hrálo kdekoli. V předminulé sezóně Toronto soupeři nepřepustilo dokonce žádný bod. Pokud to dnes napodobí, stane se tak v kursu 2,85 .


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení