Rubriky:

Sázení

Francie má už postup na Euro jistý

21. listopadu 2007 12:00

Jen z povinnosti dnes odehraje závěrečný zápas kvalifikace Francie na ukrajinské půdě. Vicemistři světa si postup na šampionát zajistili už před měsícem, Ukrajina hraje na dálku s Litvou pouze o čtvrtou příčku.

Na letošní kvalifikaci budou chtít Ukrajinci jistě co nejdříve zapomenout. Po čtvrtfinálové účasti na MS v Německu měli totiž rozhodně vyšší cíle, než čtvrtou příčku. V kvalifikační skupině D skončí totiž kromě Francouzů stoprocentně lépe ještě Italové a Skoti, kteří o postup na Mistrovství Evropy přišli o víkendu domácí porážkou s mistry světa. U Ukrajinců se lámal chleba dříve, konkrétně v září, kdy nejprve pouze remizovali v Gruzii a následně doma podlehli Italům. Korunu ukrajinské nemohoucnosti nasadila porážka ve Skotsku, a výhra 5:0 v dalším zápase s Faerskými Ostrovy už nic nevyřešila. O uplynulém víkendu navíc prohráli žlutomodří 0:2 v Litvě, a dnes je tak čeká ještě boj o čtvrté místo.

„Nedělám rozdíly mezi konečným umístěním, pouze první nebo druhé místo má význam. Je úplně jedno, jestli skončíme čtvrtí nebo pátí,“ konstatoval ukrajinský trenér Oleg Blokhin, který proti Francii nebude moci využít velkého počtu hráčů. Mimo hru jsou obránci Olexander Kucher, Andriy Rusol, Andriy Nesmachniy a záložník Maxym Kalynychenko. Do branky se nepostaví jednička Olexander Shovkovsky, ale pouze náhradník Andriy Pyatov, kterému bude krýt záda narychlo povolaný Bohdan Shust.

Pro Francii skončila kvalifikace úspěchem, když se už před měsícem mohla po vítězství s Litvou radovat z postupu na Euro. Dnes tedy prakticky začíná pro svěřence kouče Raymonda Domenecha přípravné období, během kterého se trenér rozhodne o nominaci. „Je to náš první zápas v přípravě na Euro 2008,“ konstatoval lodivod Francouzů, který dnes nehodlá šetřit žádnou z opor, nejistý je pouze start Florenta Maloudy, který má problémy s kolenem.

Věříte, že Francie dokáže na promrzlé ukrajinské půdě zvítězit, pak si na ni vsaďte s kursem 2.05. Na Ukrajinu dnes bookmakeři společnosti bwin vypsali kurs 3.30 a na remízu 3.20. A pokud se stále nemůžete rozhodnout, nevadí. Počkejte si do 20:30 a potom začněte sázet live.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení