Trenér Španělů chce dnes pilovat taktiku

27. května 2006 13:46

Jedna z posledních prověrek před mistrovstvím světa v Německu čeká španělské fotbalisty. Jihoevropané dnes večer v Albacete přivítají tým Ruska.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Jedním z hlavních úkolů domácích je podle jejich trenéra Aragonese vypilovat taktiku před nadcházejícím fotbalovým svátkem. Podle španělského kouče každý z jeho hráčů udělal na posledním tréninku minimálně jednu chybu. "Musíme s tím něco dělat, protože máme málo času," řekl na tiskové konferenci Aragones, který proti Rusku vyzkouší několik taktických variant. "Tento přátelský zápas nám ukáže, jak umíme hrát jako tým. A také uvidíme, jak hraje protivník podobný Ukrajině," řekl v narážce na první utkání, které Španělsko v Německu čeká. "Bude to pro nás test a uspět v něm bude důležité," uzavřel Aragones, který dnes nemůže počítat s obráncem Salgadem, jenž se zranil během úterního tréninku.

Dnešní soupeř Španělska je jedním z mnoha, kteří si možnost hrát na mistrovství světa nevybojovali; Rusko skončilo ve své skupině až třetí za Portugalskem a Slovenskem. Španělsko je druhým silným protivníkem v řadě, na které ruský výběr narazí. V předchozím přátelském utkání nestačili doma Rusové na Brazílii, se kterou prohráli 0:1. Zápas proti Španělsku je poslední, který hosté odehrají pod Alexandrem Borodjukem; v dalších utkáních už je Guus Hiddink, současný kouč Austrálie, který podepsal dvouletou smlouvu s ruským fotbalovým svazem.

Není překvapením, že favoritem dnešního duelu je podle bookmakerů domácí tým; společnost Betandwin vypsala na Španělsko kurs 1.50. Myslíte si, že si dnes Rusové alespoň trochu spraví chuť po neúspěšné kvalifikaci? Pak si vsaďte na jejich neprohru, kurs je 2.24.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení


Patička stránky: