V Halle se v prvním kole utkají dva čeští tenisté

Los hned v prvním kole proti sobě svedl dva české tenisové reprezentanty. Tomáš Berdych změří síly s Janem Hernychem, který je na žebříčku ATP osmašedesátý. Rodák z Valašského Meziříčí je nejlepším Čechem na 21. místě.

Po vyvrcholení Roland Garros, kde poprvé v kariéře triumfoval Švýcar Roger Federer, se seriál ATP začne směřovat k tradičnímu Wimbledonu. Přípravou na londýnský turnaj je i podnik v německém Halle s dotací 750 000 eur. V Halle Federer vyhrál pětkrát v posledních šesti letech, v roce 2007 nestartoval.

Berdych naposledy v Prostějově prohrál v semifinále s Belgičanem Darcisem, předtím na French Open vypadl v prvním kole s Italem Bollelim. Letos třiadvacetiletý tenista vyhrál turnaj v Mnichově, do finále došel na challengeru v Sunrise.

Za měsíc třicetiletý Hernych letos došel do třetího kola turnaje v Římě, v semifinále vypadl s domácím Ančičem na challengeru v chorvatském Záhřebu. Na Roland Garros skončil v prvním kole po hladké prohře s dalším Chorvatem Čiličem.

Oba tenisté se utkali jedinkrát, na Wimbledonu 2006 vyhrál Berdych 6:3, 6:4 a 7:5.

Vítěz se ve druhém kole může utkat s Rusem Mišou Zverevem, kterého v prvním kole čeká zatím neurčený kvalifikant.

Na vítězství Berdycha si můžete vsadit v kursu 1,27, na výhru Hernycha vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,09.