Živě

Byla to úžasná jízda! Slavní bratři se loučí s Australian Open, rekord už nevylepší

27. ledna 2020 15:18 - Melbourne/Praha

Nejúspěšnější deblový pár tenisové historie Bob a Mike Bryanové rekord Australian Open už nevylepší. Šestinásobní šampioni vypadli dnes ve třetím kole po prohře se slovensko-chorvatskou dvojicí Filip Polášek, Ivan Dodig 3:6, 4:6.

 

Dita Alangkara, ČTK/AP

Jednačtyřicetiletí američtí bratři strávili po boku drtivou většinu z 25 let na okruhu. Získali rekordních 118 titulů, z toho 16 grandslamových, 39 z Masters a čtyři z Turnaje mistrů. Triumfovali také na olympijských hrách v Londýně 2012 a byli členy vítězného týmu v Davis Cupu 2007. Kariéru uzavřou po letošním US Open.

"Byla to úžasná jízda," uvedli při rozlučce s diváky v Melbourne Areně. "Tento areál má v našem srdci speciální místo. Budete nám chybět. Doufejme, že nás Craig (ředitel turnaje Tiley) pozve mezi legendy, my se vrátíme a předvedeme zase show," řekl v rozhovoru na kurtu Mike v narážce na tradiční rituál, při němž oba vyskočí a srazí se hrudníky.

Bryanovi vyhráli na Australian Open 77 zápasů, desetkrát byli ve finále, naposledy v roce 2017. O čtyři roky dříve pošesté a naposledy triumfovali. Dnešní loučení spojili se vzpomínkou na zesnulého přítele, basketbalistu Kobeho Bryanta, jenž přišel o život v neděli při pádu vrtulníku. Dvojčata měla na nohách žluté tejpy a na nich čísla dresů 24 a 8 i přezdívku Mamba.

Australian Open 2020: Kdy je finále a kdo je favorit?

ČTK

Časová osa: Australian Open

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..