Nefér výhody pro Serenu Williamsovou a další? Takový je byznys, odmítá kritiku šéf

21. ledna 2021 11:36 - Melbourne/Praha

Že mají hvězdy lepší podmínky? Ano, taková je povaha tohoto byznysu, vzkázalo vedení Autralian Open většině tenistů, kteří tráví před Australian Open karanténu uprostřed chaosu v Melbourne a se závistí a pocitem nespravedlnosti pošilhávají do Adelaide, kde se v mnohem větším luxusu a o dost uvolněnější atmosféře připravuje absolutní elita v čele se Serenou Williamsovou či Novakem Djokovičem.

 

Stringer, Reuters

Zatímco v Melbourne nastoupilo do čtrnáctidenní karantény před turnajem zhruba 1200 osob včetně zhruba čtyř stovek hráčů, z nichž přes sedmdesát je v tzv. tvrdé karanténě, kteří nemohou z pokojů vůbec ven a nemohou tedy ani trénovat, v Adelaide bydlí před exhibičním turnajem celkem zhruba 50 osob.

„Ano, tam mají top hráči lepší podmínky pro život, protože mají pokoje s balkóny," potvrdil šéf Australian Open Craig Tiley.

Tenisté na Australian Open pokračují v tréninku, 72 z nich ale zůstává v tvrdé karanténě

sntv

„Mám pocit, že se to považuje za přednostní zacházení. Ale oni jsou nejlepšími hráči světa. Pro nás bylo výhodné, že jsme získali takto další prostor pro karanténu hráčů a pro Adelaide jde zároveň o skvělou příležitost," vysvětloval Tiley.

Swiateková trénuje na Australian Open ve svém hotelovém pokoji v Melbourne

Reuters

„Mým pravidlem je, že když jste nejlepší na světě, jste grandslamovým šampionem, z povahy tohoto byznysu vyplývá, že se vám dostane lepšího zacházení," pokračoval.

Zároveň ale odmítal informace, že hráči v Adelaide mají během karantény více času v hotelové posilovně nebo že mají delší časové okno pro povolený pohyb venku na trénink, který je pro všechny stanoven na pět hodin.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Yulia Putintseva (@yulia_putintseva)

„Není velký rozdíl oproti tomu, co mají hráči v Melbourne. Psalo se o tom, že v hotelu v Adelaide jsou plné posilovny. To ale není pravda," dodal.

Pro mnohé hráče a hráčky v Melbourne by však nejspíš i balkon znamenal velké terno. Třeba kazašská tenistka Julia Putincevová se poukazem na to, že na jejím pokoji nejdou otevřít okna, dožadovala alespoň pár minut čerstvého vzduchu. „Ve vězení můžete alespoň dvakrát denně na čerstvý vzduch," postěžovala si na sociálních sítích.

roj, Sport.cz

Časová osa: Australian Open

Filtr článků - Australian Open


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: