Rubriky:

Tenis

Živě

Tenisové US Open zavedlo časový limit pro podání

11. července 2018 19:55 - New York

Na letošním US Open a zámořských turnajích před posledním grandslamem sezóny budou navzdory protestům tenistům zavedeny hodiny měřící čas mezi výměnami. Hráči tak budou mít na podání k dispozici maximálně 25 sekund.

 

Tim Ireland, ČTK/AP

Kromě toho byl také stanoven čas na předzápasové rozehrání, na které budou mít hráči k dispozici pět minut. Limit začne běžet po losu a po jeho vypršení musí být do jedné minuty zahájeno utkání. O tom, kolik času zbývá, bude tenisty pravidelně informovat rozhodčí, čas na podání budou hráčům ukazovat hodiny.

Za porušení časového limitu před zápasem budou hrozit hráčům pokuty, při utkání budou moci hráči přijít o body. Na změnách se Americká tenisová asociace dohodla s vedením mužské ATP i ženské WTA. "Chceme tak zajistit důsledné dodržování pravidel a zrychlit tempo zápasů," citovala agentura Reuters prohlášení USTA.

Proti zavedení časového limitu se však postavila řada tenistů včetně světové jednička Rafaela Nadala, který je proslulý zdlouhavým rituálem před servisem. Podle bývalého prvního hráče světa Novak Djokovič zase novinka ukazuje na nedostatek respektu k tenistům.

ČTK

  7:6, 0:0 Linetteová - Siniaková 7:6, 0:0   probíhá
20190823T19:10:00+0200
Linetteová vs. Siniaková
Linetteová vs. Siniaková
Linetteová
Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.