Rubriky:

Tenis

Letenky na prestižní Turnaj mistryň si jako první zajistily české hvězdičky

10. srpna 2018 12:14 - Singapur/Praha

Tituly z French Open a Wimbledonu, k tomu další skvělé výsledky zajistily deblovému páru, Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, že se jako první dvojice letos kvalifikovala na prestižní Turnaj mistryň, který se na konci října uskuteční v Singapuru. „Už se nemůžeme dočkat, až tam budeme hrát,“ hlásí dvaadvacetileté tenistky.

 

Tim Ireland, ČTK/AP

Deblová dvojice Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková děsí soupeřky už od juniorek. Před pěti lety spolu tyhle dvě talentované dívky vyhrály juniorské French Open, Wimbledon a US Open. Pak se od sebe na chvíli oddělily, zkusily hrát s jinými parťačkami a letos se daly zase dohromady.

Hned na jejich prvním společném turnaji v čínském Šen-čenu na začátku roku se probojovaly do finále. V něm nestačily na rumunský pár Simona Halepová, Irina Beguová. Další finále si zahrály v Miami, ale ani tady ještě trofej nezískaly. Na dalších turnajích se české dvojici už tolik nedařilo, a tak o to větší šok to byl, když ovládly French Open.

Další velký úspěch přišel o měsíc později, kdy kralovaly i ve Wimbledonu a rázem se o nich začalo hovořit jako o největších favoritkách blížícího se US Open. Skvělými výsledky si usměvavé tenistky, s předstihem jako první deblový pár, zajistily účast na letošním Turnaji mistryň.

„Jsme velmi nadšené, že jsme se kvalifikovaly do Singapuru a už se nemůžeme dočkat, až tam budeme hrát,“ uvedla Siniaková na webu WTA. „Je nám ctí kvalifikovat se na Turnaj mistryň v Singapuru a být tak jednou z nejlepších dvojic roku,“ doplnila Barbora Krejčíková. Šanci dostat se na prestižní akci mají i další Češky. V průběžném pořadí žebříčku je na šestém místě Květa Peschkeová spolu s parťačkou, Američankou Nicole Melicharovou. Na osmém místě pak figuruje další ryze český pár Andrea Sestini Hlaváčková, Barbora Strýcová.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.