Rubriky:

Tenis

Favorit na kolenou! Vondroušová a spol. ukončili v extralize kralování Prostějova

19. prosince 2018 18:15 - Říčany

Tenisté I. ČLTK Praha získali poprvé po 28 letech titul v extralize smíšených družstev. Výběr ze Štvanice ve finále zdolal favorizovaný Prostějov a ukončil kralování celku z Hané.

 

Vít Šimánek, ČTK

Finále mělo od začátku vyrovnaný průběh a po dvouhrách byl nerozhodný stav 3:3. Za ČLTK bodovali Markéta Vondroušová, Robin Staněk a Američan Michael Mmoh, který překvapivě otočil duel s Kazachem Michailem Kukuškinem. Prostějov bodoval díky Lucii Šafářové, Jiřímu Veselému a Adamu Pavláskovi.

Talentovanou Vondroušovou trápilo tříslo, přesto si poradila s Kristýnou Plíškovou. "Rozhodlo pár míčů a výhra je pro nás velkým úspěchem," řekla 68. hráčka žebříčku WTA Vondroušová v přenosu televize Nova Sport.

Od nečekané porážky ve finále tenisové extraligy smíšených družstev neuchránila Prostějov ani zkušená Lucie Šafářová.

Vít Šimánek

Prostějovská Šafářová odehrála poslední zápas v extralize a ve druhé sadě nadělila Tereze Martincové kanára. Bývalá finalistka Roland Garros se s kariérou rozloučí na Australian Open, ale zatím nemá jistý start ve dvouhře. "Mám požádáno o divokou kartu, tak uvidíme. Určitě budu hrát čtyřhru," řekla Šafářová.

Důležitou výhru pro ČLTK získaly ve čtyřhře Lucie Hradecká s Michaelou Krajicekovou nad Šafářovou a Kristýnou Plíškovou 11:9 v super tie breaku. "S Míšou jsme to zvládly výborně, nepustily jsme je do velkých výměn," řekla Hradecká. "Budeme se modlit, že chlapi vyhrajou jednoho debla," dodala Krajiceková.

Daviscupový reprezentant Jiří Veselý hájil barvy Prostějova.

Vít Šimánek

Ze dvou závěrečných čtyřher potřebovali ČLTK k titulu jednu výhru, o kterou se postarali Staněk s Janem Šátralem. Romana Jebavého s Pavláskem porazili 6:4 a 6:2. "Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli," radoval se Staněk.

Na lavičku usedl ke Staňkovi a Šátralovi zkušený Jiří Hřebec. Hráči si legendárního hráče a štvanického kouče vyžádali. "Oba s ním trénujeme. Uvolňoval napětí a měl pár cenných rad, což nám pomohlo. Byli jsme velcí outsideři, ale nabudili jsme se a zvládli to," řekl Šátral po vítězném tanečku týmu s pokřikem "Mistři!"

Kristýna Plíšková z týmu Prostějova v akci.

Vít Šimánek

I. ČLTK vyhrál extraligu poprvé v historii samostatné České republiky a celkově potřetí. V minulosti se radoval v letech 1975 a 1990. Prostějov uspěl desetkrát v řadě od roku 2007 (v roce 2009 se kvůli finále Davisova poháru nehrálo).

Finále tenisové extraligy smíšených družstev v Říčanech:
I. ČLTK Praha - Prostějov 5:4
Martincová - Šafářová 5:7, 0:6
Staněk - Gombos (SR) 7:6 (7:5) 6:4
Vondroušová - Kristýna Plíšková 7:6 (7:0), 7:5
Šátral - Pavlásek 2:6, 5:7
Martin (SR) - Veselý 4:6, 2:6
Mmoh (USA) - Kukuškin (Kaz.) 2:6, 6:3, 6:4
Hradecká, Krajiceková - Šafářová, Kristýna Plíšková 6:2, 3:6, 11:9
Šátral, Staněk - Jebavý, Pavlásek 6:4, 6:2
Mmoh, Martin - Veselý, Kukuškin 4:6 skreč.
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.