Rubriky:

Tenis

Divoká karta rozhodla. Česká hvězda se díky ní vrátí na scénu dřív

27. prosince 2018 10:58 - Dauhá/Praha
(Aktualizováno: 27. prosince 2018 11:03)

Tomáš Berdych se na kurty vrátí dřív, než měl v plánu. Česká jednička se na akcích měla původně objevit až na začátku příštího roku v Aucklandu. Avšak třiatřicetiletý tenista, vracející se po půlroční pauze, obdržel od pořadatelů turnaje v Dauhá divokou kartu a zahraje si tak už příští týden.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kvůli problémům se zády Tomáš Berdych ukončil sezonu předčasně. Přetrvávající potíže ho limitovaly ve hře, a tak se třiatřicetiletý tenista rozhodl už v polovině června, že se raději dá zdravotně dohormady. Neodcestoval už ani na slavný Wimbledon a začal se léčit, aby byl co nejdříve fit a mohl se pořádně připravit na novou sezonu, která startuje již příští týden.

Původně se česká jednička chtěla na kurty vrátit v lednu na turnaji v Aucklandu, avšak teď mění plány. Berdych totiž obdržel divokou kartu do Dauhá, kde se hraje už od příštího pondělí. A tak se bývalá světová čtyřka objeví zpátky na scéně nejspíše na Silvestra, nebo na Nový rok.

Během pauzy klesl Berdych v žebříčku na jednasedmdesátou pozici, a tak to v Dauhá nebude mít vůbec jednoduché, neboť bude mezi nenasazenými hráči. Hned v prvním kole tak může narazit na hráče z první desítky, a to Dominika Thiema, či dokonce světovou jedničku Novaka Djokoviče.

Po turnaji by měl Berdych odletět na Nový Zéland do Aucklandu, kde doposud ve své kariéře ještě nehrál. A pak už zamíří do Melbourne na slavné Australian Open. Tady se loni probojoval až do čtvrtfinále. V něm narazil na legendárního Rogera Federera, jenž tehdy vyhrál poměrem 7:6, 6:3 a 6:4.

vk, Sport.cz, Právo

Věříte, že se Tomáš Berdych vrátí do TOP 20 světového žebříčku?


O2 Sport 4:6, 6:2, 4:6 Bartyová - Kvitová 4:6, 6:2, 4:6   konec
20200228T16:30:00+0100
Bartyová vs. Kvitová
Bartyová vs. Kvitová
Bartyová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis